YouTube Preview Image

Bydgoszcz

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce. Znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, historycznych Kujawach. Osady mieszczące się w obrębie dzisiejszej Bydgoszczy były zasiedlone już w epoce brązu. Z racji dogodnego położenia miasta – nad rzeką Brdą oraz Kanałem Bydgoskim, graniczącym od wschodu z Wisłą, mieszkańcy mieli ułatwiony handel z podróżującymi traktem bursztynowym kupcami. Czytaj dalej Współczesna Bydgoszcz (zdjęcia plus muzyka)

   Osiedle Błonie w Bydgoszczy Osiedle Błonie w Bydgoszczy położone jest na płaskowyżu, na terenie dawnego poligonu, a jego charakterystycznymi elementami są bloki z wielkiej płyty i targowisko. Jego granice…

Czytaj dalej Bydgoskie osiedle Błonie – zdjęcia

  Bydgoska Wenecja Po co jechać do Włoch, jeśli w województwie kujawsko – pomorskim mamy własną Wenecję? Szukać należy jej w Bydgoszczy, a dokładniej na Starym Mieście.

Czytaj dalej Bydgoska Wenecja – zdjęcia

Film promujący Bydgoszcz Bydgoszcz to ważny ośrodek administracji cywilnej i wojskowej, gospodarczy, przemysłowo-handlowy, kulturalny, sportowy czy akademicki, a także największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj dalej Film promujący Bydgoszcz